רוכבים מספרים על חוויותיהם עם אוכפי Barefoot

לא משנה אם אתם רוכבים מנוסים או מתחילים, ברגע שתנסו את אוכפי Barefoot לא תוכלו לחזור בחזרה. חווית הרכיבה עם אוכפי Barefoot שונה מכל מה שהיכרתם עד היום. הנה כמה סיפורים של רוכבים אמיתיים.

שילחו לנו את התמונות וסיפורי ההתנסות שלכם לדוא"ל שלנו: info@ukaf.co.il ואנו נשמח לפרסם אותם באתרנו.

מדהים מה שאורי פלג כתב על האוכף שלנו!

בסוכות רכבתי על אוכף ברפוט. האוכף מהפכני בכל קנה מידה.

לפני שנתיים-שלוש רכבתי למס' דקות על אוכף כזה ולא בדיוק הרגשתי נוח.
הטעות הייתה בזמן שהקצבתי לניסיון שלקח רק כמה דקות..
הפעם רכבתי על האוכף יומיים רצופים באזור נחל כזיב, אזור רצוף עליות וירידות חזקות כמו גם לא מעט רכיבה במישור.

האוכף חסר שלד לחלוטין למעט הגשר שבא בשלוש מידות וניתן להחלפה בשניות מגשר לגשר. אני השתמשתי בבינוני היות והייתה לי סוסה בעלת רוחב כתפיים בינוני. שאר האוכף מתאים את עצמו לגב הסוס ולישבנינו.

בתחילה, הרגשתי מרוחק מעט מגב הסוס, אבל אחרי כשעה שעתיים האוכף קיבל את צורת גבו של הסוס ואת צורת ישבני.

יש למתוח את רצועת הבטן של האוכף בשלבים אלו הרבה יותר פעמים עד ל"חיבור" בין הסוס לאוכף ואז, כשמושגת התאמה, האוכף נצמד לסוס בצורה יותר קרובה. השמיכה, דקה במיוחד, וזה מצוין היות ובאוכפים "קונבנציונאליים" עם שלד המטרה המרכזית של השמיכה העבה יחסית היא לפזר את לחצי שלד האוכף.. וזה מרחיק את הרוכב מהסוס. כאן, אין צורך לפזר לחצים כי אין שלד שיוצר אותם.

בהתאמת אוכף בצורה נכונה לרוכב ולסוס יש שישה פרמטרים - ארבעה להתאמה לסוס ושניים לרוכב. האוכף עמד בכל הפרמטרים, והידיעה שנתתי את המיטב לסוס שמשרת אותי בנאמנות אין קץ – שווה בשבילי הכול.

חוץ מזה יש סידור קל ומהיר לקדם או להעביר מעט לאחור את הארכובות. אני בחרתי בוורסיה של הארכובות מתחתי, מה שאפשר לרגלי שליטה על כל אזור ה"בארל". הסקוטש של כיוון הארכובות יושב בדיוק באמצע ישבנינו. זה חיסרון קל. פתרתי אותו בקלות על ידי כך ששמתי ריפוד דק (אותו אני שם על כל האוכפים המשמשים אותי לרכיבות שטח) – והבעיה נפתרה.

רכבתי בחיים על אין ספור אוכפים, עם רובם ככולם הסתדרתי, אבל לא היה לי נוח במיוחד. בשלושה ארבעה מקרים, מצאתי בדיוק את האוכף שהיה לי נוח בו, אבל אז, או שלא התאימו לסוס או שברוב המקרים היו אלה אוכפים פרטיים של אחרים.. מהאוכף הזה אחרי רכיבה של יומיים - פשוט לא רציתי לרדת..

תודה לרוני עיני סוכן החברה בארץ, שחשף אותי לאוכף ושנתן לי את ההזדמנות לרכב עליו.

אורי פלג מאלף ומדריך רכיבה - חוות רמות

זוכרים שלפני הרבה שנים היינו הולכים לקולנוע ויושבים על כיסאות מעץ?

היום בכל בתי הקולנוע יש כורסאות נוחות. זוהי ההרגשה לשבת באוכף Barefoot. לסוסה המאוד אהובה שלי mayday יש גב שקוע, ככה היא נולדה. אנשים שראו אותה הגיבו בדרך כלל בשאלה "למה את רוכבת על דבר כזה?". אני לא רק רוכבת עליה, אנחנו גם עובדות עפ"י תורתו של פט פרלי המאלף האמריקני ומגיעות לתקשורת נפלאה.

כשהתחלתי לרכב על מיידיי ראיתי שהאוכף שהיה לי יוצר נקודות לחץ ב withers. ניסיתי אוכפים אחרים וראיתי שמבנה הגב שלה גורם לאוכף לשקוע.

שמעתי על אוכפים ללא שלד עץ וניסיתי אחד של חברה אנגלית (אם אני זוכרת נכון). מאוד לא אהבתי את הדרך שבו הוא היה מונח על הסוסה וגם הישיבה בו הרגישה גבוהה, כמו על גמל.... מישהי אמרה לי שיש אוכפים ללא שלד עץ של חברת Barefoot, וכך הגעתי לרוני. מהרגע שראיתי את אוכפי Barefoot, הרגשתי שזה הפתרון. גם השמיכה שבה ניתן לשים ריפוד התואם את מבנה הסוס תרם רבות. היום אני יוצאת לרכב על סוסה מאושרת!

כבר מתחילת הרכיבה שומעים את הנשיפות המראות על רוגע, הסוסה הולכת בצעד פתוח ורואים שנוח לה. גם אם מכניסים יד מתחת לקידמת האוכף, מרגישים שאין לחץ. קודם מיידיי היתה רואה את האוכף ומתחילה לזוז, היום היא עומדת בסבלנות.

גם לרוכב, האוכף הזה נוח מאוד:

  • ישיבה כמו בכורסה
  • הקלה לאנשים שכואב להם הגב
  • ישיבה עמוקה ובטיחותית
  • ומצד שני מרגישים כל תנועה של הסוס.

פעם ראשונה שהרגשתי איך הסוס דוחף מאחור, או הרמת ראש לעומת הורדת ראש. אחרי שיש לך אוכף Barefoot כבר אי אפשר לחזור לאוכף עם שלד עץ, כמו שאי אפשר ללכת לקולנוע ולשבת על כיסא מעץ....

יעל חן-נעמן כפר ויתקין

שונה מכל מה שהכרתי

רוני שלום,

כזכור לך, רכשתי ממך אוכף אריזונה לפני כחודש וחצי. לאחר תקופת הסתגלות והתאמה קצרה ברצוני לציין שהיום אני יושב באוכף ופשוט נהנה. הישיבה נוחה ונינוחה וניכר גם שהסוסה יותר קלת תנועה, משוחררת, ומגיבה בקלילות בהשוואה למצב שהיה עם האוכף הקודם.

בשבוע האחרון הייתי בטיול סוסים בחו"ל ולקחתי איתי את האוכף הישן. המעבר בין האוכפים, מהישן לחדש ושוב מהישן לחדש, חיזק את התחושה שאוכף ה-Barefoot אכן שונה מכל מה שהכרתי קודם ובעל יתרונות מובהקים.

תודה על הליווי בתקופת ההסתגלות והסבלנות הרבה שגילית.

צוקי